کارآفرینی چیست؟ و به چه کسی کارآفرین گفته میشود؟

کار آفرینی اصلا راه اندازی یک شرکت یا یک کسب و کار نیست، در واقع کارآفرینی یک نگرش جدید به دنیایی است که در آن زندگی میکنیم.

بنا بر گفته مایکل بلومبرگ میلیاردر آمریکایی کارآفرینی دیدن فرصتهایی است که از دیدگاه دیگران مانع به حساب می آیند و ریسک پذیری، زمانی که دیگران خطرات را رد میکنند. وی معتقد است که کارآفرینی میبایست در بخشهای دولتی و غیر انتفاعی نیز گسترش یابد.

شما نمیتوانید یک انسان کارآفرین باشید اما خطرات و ریسکهای موجود در جامعه را پذیرا نباشید بلکه بایستی با روی باز به استقبال خطرات و ریسکهای موجود بروید. مدتها قبل زمانی که هنوز در حوزه برنامه نویسی کامپیوتر فعالیت داشتم و عمده وقتم را در این زمینه صرف میکردم خیلی با این گفته روبرو میشدم که شما اگر میخواید یک انسان موفق باشید بایستی یک کارآفرین به تمام معنا باشید. اصلا فرق نمیکند که در کجا هستید و به چه فعالیتی مشغول هستید در هر صورت شما بایستی روحیه و نگرش کارآفرینی داشته باشید.

روحیه کارآفرینی چیست؟

برای داشتن یک موفقیت ماندگار به تنهایی نمیتوانید به آن دست پیدا کنید بلکه بایستی دیگران را نیز در این موفقیت با خود سهیم کنید و در موفقیت دیگران سهیم شوید. یک فرد کارآفرینی یک ویژگی منحصر به فرد دارد و آن اصرار به دستیابی به پیروزی برای همگان است. او همه چیز را برای دیگران میخواهد و از اینکه یک نگاه یک سویه به خود و اطراف خود داشته باشد به دنیای اطراف خود نیز دقت میکند. محیط زیست، طبیعت، انسانها، فقرا، گرسنگان، مردان، زنان، کودکان، بیماران همه برای یک فرد کارآفرین مهم هستند و در تصمیمامت وی نقش دارند.

آیا شما روحیه کارآفرینی را درون خود تقویت میکنید و از آن بهتر استفاده خواهید کرد؟

شما میتوانیدبا عضویت در اعضای طلایی سایت از فایلهای صوتی، تصویری و تخفیفات ویژه اعضای طلایی استفاده نمایید.

در ایران کارآفرینی در حوزه فعالیتهای اینترنتی و کسب و کارهای نوپا به میزان قابل توجهی رشد کرده است. تا کنون بیش از ۱۸۰۰۰ وبسایت در سامانه ای نماد ثبت شده اند که این موضوع نشانگر تمایل مردم به استفاده بیشتر از خدمات اینترنتی و فعالیت در حوزه وب است. استارتاپها و کارآفرینانی که شوق موفقیت و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی را در ذهن خود پرورش میدهند میبایست به این موضوع دقت داشته باشند که راه اندازی یک وبسایت و یا تولید یک نرم افزار در نهایت بدون نگرش جامع به دنیای پیرامون ما اصلا نمیتواند موفقیت چندانی را برای آنها به ارمغان بیاورد.

کشور ما در حال حاضر بدلیل عدم امکان ورود کشورهای اروپایی و آمریکایی و عدم دسترسی آنها به فضای داخلی ما بسیار مستعد میباشد.

سخن نویسنده: چند وقت پیش در نمایشگاه Gitex در دبی با شرکتهایی روبرو شدم که آرزوی فعالیت در ایران را داشتند ولی بنابر شرایط جامعه ما امکان ورود برای آنها مهیا نبود. به عنوان یک کارآفرین آیا شما به این موضوع به عنوان یک ریسک نگاه میکنید یا یک فرصت؟ لطفا جواب خود را در قسمت نظرات برای ما ارسال بفرمایید.